Цікава інформація

Цікаві факти про світове страхування життя

• Першим клієнтом Lloyds , який відкрив моду на нестандартні страховки, став американський актор - комік німого кіно Бен Терпін . Ще в 1920 році він застрахував свої очі на $ 25 тис. ( Це еквівалент сьогоднішніх 300 тис. фунтів). Терпін Б. завжди вважав свою фірмову косоокість ключем до слави.
 
• Відома фотомодель Клаудіа Шиффер застрахувала своє обличчя на $ 5 млн.
 
Посмішка Америки (Феррери) з 2007 року коштує $ 10 млн.
 
Ніс Джиммі Дюранте в 1950 -і роки був застрахований на $ 50 тис. Дюранте був одним з найвиразніших і впізнаваних осіб в американській індустрії розваг. І в центрі був вінець його слави - ​​масивний ніс.
 
Шерон Стоун не стала оцінювати себе по частинах, тверезо усвідомлюючи, що тільки в повному комплекті їй буде щастя. Вона застрахувала все своє тіло на $ 5 млн. Також, відома американська кантрі співачка Доллі Партон застрахувала свою фігуру на $ 60 тис.
 
Девід Бекхем в терміновому порядку застрахував свої ноги за одними джерелами на $ 70 млн., а за іншими - на $ 195 млн. Також, прийняв рішення застрахувати свої ноги король ірландського танцю Майкл Флетлі , який володіє найшвидшими і дорогими ногами в світі - пара була оцінена і застрахована на $ 25 млн. Після невдалого падіння в 2004 році, ноги Хайді Клум стали застраховані на $ 2 млн., ноги Фреда Астера і Чарлі Чапліна коштували по $ 20 тис. Мерилін Монро оцінила в страховому договорі свої ноги всього в $ 10 тис. Британський футболіст Майкл Оуен застрахував свої ноги $ 85 млн., кумир футбольних уболівальників Зінедін Зідан - на $ 30 млн., а британський футболіст Майкл Оуен - на $ 85 млн.
 
• Першою, хто зважився застрахувати груди, була Софі Лорен. Вартість її страховки дорівнювала приблизно $ 120 тис. Красуня Орнелла Муті також застрахувала груди на $ 300 тис. і ще на $ 400 тис. своє чарівне обличчя.
 
Дженніфер Лопес застрахувала свої сідниці на $ 300 млн.
 
Мік Джаггер застрахував свій голос на $ 2,5 млн. Також, голос французької співачки Мірей Матьє був застрахований на $ 250 тис.
 
• Найдорожчий поліс страхування в світі належить Стівену Спілбергу, він оцінив своє життя в $ 1,2 млрд. Так як в США не знайшлося страхової компанії, яка б гарантувала виплату такої суми, його життя застрахували в Англії.

 

 

Матеріали взяті з наступних джерел:

http://www.peoples.ru/friday/body_parts_insurance.html

http://insure.travel/interesting/krupnejshie-strahovateli-znamenitosti

Податкова знижка

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА: СУТНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ

Відповідно до п. 14.1.170 Податкового кодексу України ПОДАТКОВА ЗНИЖКА -  це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

СТРАХУВАЛЬНИК (ВЛАСНИК ПОЛІСУ) – фізична особа має право включити у податкову знижку суму страхових внесків за Договорами довгострокового страхування життя, які сплачені за нього або за його родичів першого ступеня споріднення відповідно до п.166.3.5 Податкового кодексу України.

ДОГОВІР ДОВГОСТРОКОВОГО СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ - договір страхування життя строком на п'ять і більше років, який передбачає страхову виплату одноразово або у вигляді ануїтету, якщо застрахована особа дожила до закінчення терміну дії договору страхування чи події, передбаченої у договорі страхування, або досягла віку, визначеного договором. Такий договір НЕ може передбачати часткових виплат протягом перших п'яти років його дії, крім тих, що здійснюються у разі настання страхових випадків, пов'язаних із смертю чи хворобою застрахованої особи або нещасним випадком, що призвело до встановлення застрахованій особі інвалідності I або II групи чи встановлення інвалідності особі, яка не досягла вісімнадцятирічного віку. При цьому платник податку - роботодавець НЕ може бути вигодонабувачем за такими договорами страхування життя.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

Згідно з п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень);

б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю - 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї.

ОБМЕЖЕННЯ

Податковим кодексом встановлені певні обмеження щодо права на нарахування податкової знижки, а саме, податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має відмітку у паспорті.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищуватисуми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу.

Отже, податкова знижка може застосовуватися виключно до доходу, отриманого платником податку протягом звітного податкового року у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності. Крім того, податкова знижка нараховується лише в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного року.

Інші суми доходів, одержані платником податку в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв'язку з використанням права на податкову знижку, не приймаються.

ХТО І В ЯКОМУ РОЗМІРІ МАЄ ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ?

1) Резидент (громадянин України), який має індивідуальний ідентифікаційний номер (пп.166.4.1 п.166.4 ст. 166 Податкового Кодексу України) або офіційну відмітку у паспорті про його відмову від отримання такого номеру через релігійні переконання (п.166.4.1 Податкового кодексу України).

2) Отримує офіційно нараховану заробітну плату (п.166.4.2 Податкового кодексу України). Ті особи, які отримують доходи у вигляді заробітної плати (тобто, якщо особа отримує дохід як приватний підприємець або іншим чином, але НЕ у вигляді зарплатні, право на податкову знижку у такої особи НЕ виникає).

3) Якщо за договором страхування застрахованим є сам страхувальник, він може отримати повну суму можливої податкової знижки.

4) Якщо Страхувальник бажає застрахувати членів сім’ї І ступеню споріднення – розмір податкової знижки не може перевищувати 50% від вищезазначеної суми на кожного з таких членів сім’ї.

5) Може документально підтвердити витрати, що він планує включити у податкову знижку (п.166.2.1 Податкового кодексу України). Витрати на страхування, які можуть бути включені до складу податкової знижки, мають бути підтверджені платником податку документально шляхом пред’явлення податковому органу: квитанції про сплату страхових внесків;  полісу**/договору страхування.

Оригінали підтвердних документів мають зберігатися у платника податку впродовж 3 років з дня подання декларації (п.44.3 та п.166.2.2 Податкового кодексу України).

ЯКИЙ МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗМІР ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ?

Розмір податкової знижки має відповідати двом умовам:

1. Податкова знижка НЕ МОЖЕ перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (пункт 169.4.1 ст.169 Податкового Кодексу України).

З 01.01.2015 року прожитковий місячний мінімум для працездатної особи становить 1 218 грн.

Отже, податкова знижка за таким договором страхування не може бути більшою за 1 710  грн.

(1 218 × 1,4 = 1 705,2 округлюємо до найближчих 10 гривень = 1 710 грн./міс. × 12 міс = 20520 грн./рік).

2. Разом з тим, загальний розмір нарахованої податкової знижкиНЕ може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. (пп.166.4.2 п.166.4 ст. 166 Податкового Кодексу України).

Якщо платник податку НЕ скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки НЕ переноситься (п.166.4.3 Податкового кодексу України).

Питання-відповідь

текст

Інша корисна інформація

текст